Son dakika I Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 seçimlerine ilişkin açıklama | BALIKESİR HABER

SON DAKİKA

Balıkesir derbisine korona darbesi

Balıkesir Yerel Haberler

Fahrettin Koca’dan Aşı Müjdesi!

Balıkesir Yerel Haberler, Sağlık

Son dakika I Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2023 seçimlerine ilişkin açıklama

Partisinin 81 vilayet teşkilatı ile Tarabya’daki Huber Köşkü’nden görüntü konferans prosedürüyle bayramlaşan Erdoğan, tüm üye ve teşkilat …

Bu haber 25 Mayıs 2020 - 23:00 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Partisinin 81 vilayet teşkilatı ile Tarabya’daki Huber Köşkü’nden görüntü konferans prosedürüyle bayramlaşan Erdoğan, tüm üye ve teşkilat mensuplarının bayramını tebrik ederek “Yine sizlerin nezdinde 83 milyon vatandaşımızın her birinin bayramını bir sefer daha tebrik ediyorum.” dedi. 

Erdoğan, “Rabb’imden bizlere, bayramları bayram üzere geçireceğimiz kaç şık günler göstermesini niyaz ediyorum. Büyüklerimizle akrabalarımızla dostlarımızla arkadaşlarımızla içimizden geldiği üzere kucaklaşamayıp bayram sevincini buruk yaşamış olsak da umudumuz tüm gücüyle ayaktadır.” sözlerini kullandı.

Türkiye’nin global salgın sürecini muvaffakiyetle yönettiğini ve sonuca yaklaştığını lisana getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Attığımız sıradanlaşma adımları sonrasında ortaya çıkan tablo, gerçek yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Bu vesileyle Arife Günü’nden bayram bitimine kadar 4 gün mühletle konutta kalarak uğraşımıza destek veren milletimin her bir ferdine sabırları için şükranlarımı sunuyorum. Yaptığımız fedakarlığın karşılığını inşallah daima birlikte ziyadesiyle alacağız.”

Erdoğan, yalnızca Türkiye’nin bu buhranın üstesinden gelmesinin yetmediğine işaret ederek, “Dünyanın tamamıyla birlikte salgını yenmemiz gerekiyor. Bunun için ‘yeni normal’ dediğimiz, yaşadığımız periyoda mahsus bir hayat biçimine kendimizi alıştırmak mecburiyetindeyiz. ‘Maske tasarrufu, fiziki aralığa riayet, aklığa dikkat etme’ olarak özetleyebileceğimiz bu hayat biçimiyle salgın devrini en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum.” tabirlerini kullandı.

Türkiye’nin bir an evvel üretimini ve istihdamını artırmaya ve gayelerine kilitlenmeye muhtaçlığının olduğunu belirten Erdoğan, “Salgın sonrası siyasi ve ekonomik olarak yine yapılanacağı anlaşılan global sistemde hak ettiğimiz bölgesi alabilmemiz için bunu başarmak zorundayız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin son 18 yıldaki tüm ıslahatlarına, kalkınma hamlelerine, zaferlerine imza atan AK Parti’nin gelecek yeni devrinde lokomotif olmayı sürdüreceğini söyledi.

Eğitimde, sıhhatte, adalette, emniyette, endüstride, teknolojide, ulaşımda, güçte ve gayri tüm meydanlarda devlete kazandırdıkları hizmetlerin ehemmiyetinin her buhranda biraz daha anlaşıldığını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Yıllarca sıhhat meydanında yaptığımız yatırımları eleştirenlerin ne kadar içi boş siyaset yaptıkları son 2,5 aydır yaşananlarla ortaya çıkmıştır. Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi başta olmak üzere bugüne kadar hizmete aldığımız dev ürünlerle önümüzdeki günlerde açılışlarını yapacağımız hastaneler sıhhat altyapımızı daha da güçlendirmiştir. Tıpkı halde yerkürede örneği olmayan kapsamdaki umumî sıhhat sigortası ile tekrar çok gelişmiş çevre yardım ve destek sistemimiz milletimizin sahipsiz olmadığını göstermiştir.”

“AK Parti’nin kazandırdıklarını tekrar, tekrar anlatmalıyız”

Erdoğan, “Tek parti devrinden bugüne bir arpa uzunluğu yol kat edememiş CHP zihniyetinin ürünleriyle değil, milletimizin bedelleriyle ataklara geçmesi boşuna değildir. Geçtiğimiz cuma günü sizlerle telekonferansla yaptığımız içtimada, CHP’nin gerçek yüzünü bir defa daha sergileme imkanı bulmuştum. AK Parti’nin demokraside ve iktisatta devletimize kazandırdıklarını bıkmadan, usanmadan, üşenmeden tekrar, tekrar anlatmalıyız.” tabirlerini kullandı.

Eğitimde evlatları 70 – 80 kişilik sınıflardan kurtarırken, üniversite kapılarında yaşanan yığılmaları nasıl önlediklerini millete ve gençlere anlatmalarının değerine işaret eden Erdoğan, muallim sayısını 672 bin ek ile 967 bine, derslik sayısını 316 bin ek ile 589 bine yükselttiklerini anlatmaları gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversite sayısını 131 ek ile 207″e akademik işçi sayısını da 100 bin ek ile 170 bine ulaştırdıklarını anlatmaları gerektiğini aktararak, “Yıllarca protestolara mevzu olan üniversite harçlarını kaldırdığımızı gençlerimize anlatmalıyız. Talebelerimize lisansta 550 lira… Nereden geldik buraya? 45 liradan. Yüksek lisansta 1.100 lira, doktorada ise 1.650 lira kredi burs desteği verdiğimizi, yurtlardaki mekteplilere aylık 420 lira beslenme yaptığımızı anlatmalıyız.” diye konuştu.

Sıhhat ve adalet meydanında gerçekleştirilen yatırımlara değinen Erdoğan, şöyle devam etti

“Sağlıkta hastanelerimizin yekun yatak sayısını 240 bine, nitelikli yatak sayısını 145 bine çıkarttığımızı anlatmalıyız. Tabip sayımızı 92 binden 161 bine, yekun sıhhat çalışanı sayımızı ise 378 binden 1 milyon 25 bine yükselttiğimizi anlatmalıyız. Adalet hizmetlerinde mevzuattan alt yapıya, ceza infaz kurumlarından yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığına kadar değerli gelişmeler kat ettiğimizi anlatmalıyız. Hakim, savcı sayımızı iki kattan çokça artışla 21 bine, yardımcı işçi sayısını 51 binden 138 bine çıkarttığımızı anlatmalıyız. İstinaftan ihtisaslaşmaya, ombudsmanlıktan Anayasa Duruşması’na kişisel müracaat hakkına, Yargıçlar ve Savcılar Şurası’nın yine yapılandırılmasından askeri duruşmaların kaldırılmasına kadar pek çok tarihi ıslahat yaptığımızı anlatmalıyız.”

“Hepsinin başını ezdiğimizi anlatmalıyız”

Güvenlik meydanında yürüttükleri çalışmaları da anlatan Erdoğan, “PKK, YPG’den DEAŞ’a ve FETÖ’ye kadar memleketimize saldırması için beslenip, büyütülen ne kadar örgüt varsa hepsinin başını ezdiğimizi anlatmalıyız. Birebir biçimde organize cürüm örgütlerine de göz açtırmadığımızı anlatmalıyız. Ulusal Savunma, İç İşleri ve Dış İşleri Bakanlıkları ile Ulusal İstihbarat Teşkilatımızın başını çektiği güvenlik kurumlarımız arasındaki uyumu geliştirdiğimizi anlatmalıyız.” diye konuştu.

Ulaştırma ve alt yapı çalışmalarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulaştırmada bölünmüş yol uzunluğuna 21 bin kilometre ek ile 27 bin kilometrenin üzerine, otoyol uzunluğunu 1.346 kilometre ek ile 3 bin 60 kilometreye çıkardıklarının anlatması gerektiğini vurguladı.

Karayolları üzerindeki tünellerin sayısını 298 ek ile 381’e, tünel uzunluğunu ise 50 kilometreden 500 kilometreye yükselttiklerinin de anlatılması gerektiğinin altını çizen Erdoğan, “Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Ovit Tüneli ve Karadeniz Sahil Yolu üzere mega girişimlere Kanal İstanbul’u ekleyeceğimizi anlatmalıyız.” sözlerini kullandı.

TOKİ vasıtasıyla 4 milyona yakın vatandaşın yaşadığı 725 bin inançlı konutu tamamlayıp, sahiplerine teslim ettiklerinin anlatılması gerektiğini söz eden Erdoğan, laflarına şöyle sürdürdü:

“Ülkemizde mesken sahibi olmayan dar ve orta gelirli hiçbir vatandaşımız kalmayıncaya kadar sağlıklı ve kimlikli toplumsal konut üretimini sürdüreceğimizi anlatmalıyız. Son periyottaki en kıymetli girişimimiz olan 81 vilayetimizde 81 milyon metrekare Millet Bahçesi yapacağımızı anlatmalıyız. Kuvvette konseyi gücümüzü 57 bin megawatt ek ile 92 bin megawatta yükselttiğimizi anlatmalıyız. Son iki yılda tasarrufa aldığımız heyeti gücün yüzde 73’ünün yenilenebilir kuvvete dayalı olduğunu anlatmalıyız.”

Türkiye’nin, savunma endüstriden spora, turizmden dış siyasete kadar her ortamda emsal muvaffakiyet hikayelerine sahip olduğunu lisana getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Biz bunları her platformda her fırsatta her vesileyle anlatmalıyız. Hizmetten nasibini alamamış olanların, yerli ve ulusal her şeye düşmanlık sergileyerek ayakta kalma eforunu ise milletimizin takdirine bırakacağız. Milletimizin mahsusen bize olan itimadına ve konumu geldiğinde canı pahasına verdiği desteğe layık olduğumuz için Rabbi’mize hamd ediyoruz.

Zelzeleden salgına, Suriye ve Libya’daki gelişmelere kadar pek çok sınamayı yeni idare sisteminin verdiği imkanlar sayesinde güçlü bir halde göğüslemeyi başardık. Milletimize çok güzel bir halde anlatmamız gereken hususlardan biri de budur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni ve bu sistemin devletimize eklerini hazmedemeyenlerin kişimizi zehirlemesine müsaade vermeyeceğiz. 2023 seçimlerine kadar vesair faaliyetlerimizin yanı sıra bu hususta da ağır uğraş içinde olmalıyız. Önümüzde hem programlarımızı uygulamak hem milletimizle gönül bağımızı güçlendirmek için 3 yıllık bir vakit var. Daima birlikte, hasbi bir halde, buraya dikkat edin hesabi değil, hasbi bir biçimde çalıştığımız ve elimizden gelen çabayı gösterdiğimizde, milletimizin desteğinin yanımızda olacağından kuşkum asla yoktur. Türkiye’ye ve Türk milletine hizmet yolculuğumuzda bir sonraki hesap verme vakti olan seçimlere kadar hiçbirimize durmak, dinlenmek yok.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
%d blogcu bunu beğendi: